TOIA – молодий дніпропетровський гурт

TOIA – молодий дніпропетровський гурт, що з’явився у вересні 2014 року. Назва гурту походить від яскраво-фіолетової квітки, яка росте на Волині і на схилах Карпатських гір. В давнину цілителі вірили, що ця чарівна квітка може бути одночасно і панацеєю від усіх хвороб, і смертельною отрутою. Назва гурту якнайкраще характеризує його творчість — загадкову, прекрасну та своєрідну. У їх музиці поєднується альтернативний рок із синті-поповими мотивами та фольклорними мелодіями, і все це із домішками соула. Гурт вже встиг записати свою дебютну платівку та кілька синглів і здобути неабияку популярність на рідній Дніпропетровщині. Зараз колектив працює над своїм другим лонгплеєм й продовжує підкорювати серця слухачів по всій Україні. Ми поспілкувались з вокалісткою гурту Анастасією Смолянкіною про їх новий альбом, про пошук свого звучання та стилю.

Ваш гурт з’явився лише у вересні 2014, але ви вже встигли відгастролювати чи не всією Україною. Чи не боялись ви, не маючи ніякої репутації у музичних колах, починати давати концерти? Можливо, потрібно було ще поекспериментувати зі звучанням.

Ми почали активно гастролювати Україною у березні 2015. На той час в нашому репертуарі вже було немало пісень, частина з них були вже записані і викладені в інтернет. Тому усі бажаючі мали змогу ознайомитись з нашою творчістю, перш ніж йти на концерт. До того ж, коли ти домовляєшся з організаторами про концерт, то не пишеш, що я- співаюча дівчинка, хочу виступити у вашому пабі, ти надсилаєш аудіо записи. І якщо пісні їм подобаються, концерт має вийти вдалим, хвилюватися не має причин. Отож, ми і не хвилювались. Просто кожен колектив обирає сам свій шлях. Одні сидять в гаражі, експериментують, записують з десяток альбомів, а лише потім починають гастролювати з ними. Інші не бояться виступати відразу, маючи лише кілька пісень. Ми більше симпатизуємо другому варіанту. Зрештою, колись навіть легендарні «Three days grace» мали одну пісню, виходили з нею на сцену, відігравали і йшли. І як би це дивно не виглядало, публіка сприймали їх на ура.

Ви вже знайшли своє остаточне звучання?

Ні. Ми продовжуємо експериментувати. Досить часто щось нове у нашому гурті з’являється спонтанно. Навіть флейтист Сергій, з яким ми плануємо записати кілька треків,з’явився у нас в колективі випадково. Ми з ним познайомились на одному з наших концертів, зігрались і він чудово влився в нашу атмосферу. Так як я чую музику в голові, так я її і граю. Немає такого, що я хочу, щоб в пісні звучав один інструмент, а він замінюється іншим. Ми постійно щось пробуємо, намагаючись не перезавантажувати пісні зайвими звуками чи інструментами, але якщо є якесь цікаве доповнення, то воно потрапляє в пісню. Тому остаточне звучання ми ще не знайшли. І гадаю ніколи не знайдемо. Якщо музикант не прагне розвиватись та експериментувати, то він помер, як музикант.

md6bmpQWWekЧи буде задіяний ваш новий музикант Ярослав у запису вашого нового альбому? Чи можливо ми там почуємо вашого сесійного музиканта Сергія?

У тій платівці, яку ми нещодавно анонсували, що вийде на початку цього року, їх не буде. Адже ми працювали над записом цієї платівки вже давно. Це буде піано-альбом. Насправді вона мала предстати перед широким загалом ще наприкінці грудня. Але через те, що тури забирали в нас багато часу, ми не встигли завершити роботу вчасно. Тим паче, що новий альбом буде мінімалістичним, там звучатимуть лише клавіші та вокал. А вже на наступній платівці ви точно почуєте і Ярослава, і в деяких треках Сергія . Можливо, навіть будуть задіяні інші сесійні музиканти. Поки говорити про щось конкретніше зарано, але ми вже починаємо працювати.

Розкажіть більше про ваш новий піано-альбом. Якій настрій переважатиме на платівці? Чи будуть пісні поєднані якимось спільним меседжом?

Більшість пісень, які ввійдуть до лонгплею, не граються у повному інструментальному складі. Ми дуже рідко виконуємо ці пісні на концертах. Зазвичай ми їх граємо лише на так званих «афтерпаті», коли слухачі кличуть нас кілька разів поспіль на біс, а ми вже переграли наш основний репертуар. Тоді ми пропонуємо послухати наші акустичні фортепіанні композиції. Так наші концерти перетворюються на затишні квартирники і набувають більш дружнього настрою. Нова платівка – це своєрідна присвята всім тим справжнім шанувальникам, любителям післяконцертних посиденьок. Вони вже не хочуть стрибати та танцювати, а хочуть розслабитись під ліричну музику та поспілкуватись із музикантами. В цьому і є головний меседж альбому. На мою думку, найкраще його слухати взимку, загорнувшись у ковдру та заваривши собі чашку чаю.

Розкажіть про свій колишній проект «The Floods». І чим особисто для вас відрізняється проект «The Floods» від «ТОЇА»?

«The Floods» — це був типовий шаблонний рок-гурт, із стандартним складом інструментів: гітара, бас-гітара, вокал, барабани. У «TОЇА» перший склад вже був зовсім інший, це були вокал, клавіші і бас-гітара. Пізніше до цього ще додались барабани, ще одна гітара і флейта. Звучання — це не єдина відмінність. В проекту «ТОЇА» абсолютно інший настрій та концепція. Якщо у « The Floods» ми рівнялись на американських та британських рокерів, то у «ТОЇА» ми вирішили додати більше етнічних мотивів.

Чому розпався гурт «The Floods»?

Для мене він ніколи не розпадався. «Костяком» гурту «The Floods» була я та гітарист Ігор, ми і були засновниками проекту «ТОЇА». Тому для нас розпад гурту не був крахом, завершенням творчої кар’єри. Це була скоріше невеличка пауза, під час якої ми могли переосмислити, як нам далі творити і з якими людьми далі працювати. Хлопці, які окрім нас були в гурті, зараз грають в одному з кавер-бендів та успішно гастролюють Україною. Власне, це і була причина розпаду гурту. Вони хотіли грати чужу музику, заробляти на цьому гроші. Звичайно, це комерційно-вигідніше, але ми не хотіли жертвувати творчістю заради грошей, нам не хотілося ставати популярними за рахунок чужих пісень. Це моя принципова позиція. Тому ми залишились робити свою музику. Поступово до нас приєдналися інші музиканти, так і народилась «ТОЇА».

zSfVcKhp1asВи сказали, що вирішили додати у гурт «ТОЇА» більше етнічного звучання. Окрім цього ви змінили і свої зовнішні образи, з’явилась вишиванка, у якій ви тепер виступаєте. Зазвичай зміни зовнішні пов’язані зі змінами внутрішніми. Чи так це у вашому випадку?

Етнічне звучання з’явилось від нашого клавішника Віталія. Він дуже любить експериментувати з різноманітними ефектами на синтезаторі, зокрема використовувати звуки сопілок, цимбал та інших народних інструментів. Чуючи цю етніку, я на підсвідомому рівні починала співати більше фольклорним вокалом, а не естрадним. Тим паче, що у музичній школі я починала навчатись в класі народного вокалу. А щодо зовнішнього вигляду, то насправді моє вишиване плаття, зовсім не українське, там індійська вишивка. В цьому немає ніякого потаємного сенсу, зовсім випадково я придбала це плаття, в ньому я дуже комфортно себе почувала і подумала, що воно добре підійде під наш стиль. Це не було ніяк пов’язано з моїми внутрішніми почуттями. Хоча,останнім часом, я багато речей переосмислила, адже отримала немало нового досвіду під час подорожей. Світ не стоїть на місті, отже і думки повинні змінюватись.

Що саме ви переосмисли під час ваших подорожей?

За своє ще коротке життя я побувала у багатьох куточках світу. Звичайно, в деяких регіонах живуть краще ніж у нас. Але не дивлячись на це, я завжди поверталася додому з усвідомленням того, що вдома все одно краще. Як би ми не критикували наш менталітет, державу та систему, ми живемо далеко не в найгіршій країні. Люди часто критикують, не знаючи з чим порівнювати. Насправді, в нас чудова країна. Прекрасні люди. Ми, українці, трохи ліниві, у всіх нас є якась необґрунтована зіркова хвороба, але в цьому і наша особливість. Єдине, що б я хотіла змінити — це наш дурнуватий клімат.

xBw38L3jogoЧи буває в вас брак натхнення?

Творчі застої бувають у всіх. І з ними неможливо боротись. Адже натхнення – це така річ, що або воно є, або його немає. Я можу раптом вночі прокинутись і записати пару рядків, можу йти вулицею і придумати мелодію, можу посваритись з друзями і після цього написати пісню. В першу чергу, натхнення з’являється від пережитих емоцій, як позитивних, так і негативних. Найгірший стан — це абсолютна апатія, коли тобі взагалі нічого не хочеться. В такі моменти я не можу творити. Є музиканти, які просто щодня сідають і пишуть пісні, неважливо, є в них натхнення чи нема. Я так не можу, для мене це якось дико. Адже творчість — це спонтанний процес.

Наостанок, побажання нашим читачам.

Бажаю всім ніколи не переставати розвиватись, самовдосконалюватись. Адже коли людина перестає розвиватись, вона вмирає і покривається пліснявою. Займайтесь улюбленою справою. Не живіть заради майбутнього, заради абстрактного «чорного дня». Насолоджуйтесь сьогоденням!

Следите за нами в социальных сетях:

blackjournal.in.ua

11 Comments

 1. SlavaOwf
  9/28/2017
  Reply

  Hi everybody! Lately I have been dealing with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well site and see how it goes. Problem is, I haven’t taken it for a while, and don’t wanna get back to it, we’ll see how it goes.

 2. AllenZpf
  9/28/2017
  Reply

  Hey everybody! Recently I have been dealing with a lot of personal issues. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well source and see how it goes. Problem is, I haven’t taken it for a while, and don’t wanna get back to it, we’ll see how it goes.

 3. 10/9/2017
  Reply

  Продам умные часы, которые работают на Android 5.1 с поддержкой Play Market. Т. е. в них, вы можете установить практически любое приложение, что вы устанавливаете на свой телефон.

  Что есть в данных часах:
  1 ГБ оперативки
  Дисплей: 1.39 дюйма 400*400 пикселей
  16 ГБ встроенной памяти
  Датчик измерения пульса
  Поддержка Sim-карты (работает у 2G/3G сетях)
  W-FI
  GPS
  виджет погоды
  шагомер и др.

  Часы могут работать как телефон (т. е вы можете на них делать всё то, что вы делаете со смартфона).

  Могу отправить по Украине «Новой Почтой»

  Связяться со мной миожно только здесь: https://torg.zone/messages/21-Umnye-chasy-Colmi-VS115-na-Android-5.1-GPS-3G.html

 4. ElvaKyn
  12/26/2017
  Reply

  апрапрапр

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *