Фільм «Ходи гратися з нами, Міє»

Повнометражний документальний фільм про українську дівчинку з синдромом аутизму зніматиме французька продакшен-студія в Києві. Ініціатором проекту та автором ідеї фільму «Ходи гратися з нами, Міє» виступила письменниця Катерина Бабкіна, співрежисером та продюсером є директор паризького продакшену CoDesign Experience Джеремі Джошімек. Зйомки у Києві розпочнуться в серпні.

Панівна більшість дітей і дорослих з синдромом аутизму, особливо в нашій країні, страждають він суспільного неприйняття і неможливості самостійного життя. Часто сім’ї, в яких зростають такі діти, ділять життя на до і після їх появи і важко переживають власну неповноцінність, в той час як дитина мала би бути однією з найбільших радостей. На щастя, ситуація Мії не така.

Мія красива, весела і активна, вона дуже комунікабельна, просто не в звиклій соціуму манері – глибокий розлад мовлення, однак, не заважає їй виражати себе в малюнках, звуках і рухах. Вона має і вміє відстоювати свої звички, смаки і потреби. Їй десять і вона живе в любові і гармонії, її батьки соціально-активні і професійно реалізовані люди, в неї є молодший брат, і його друзі не цураються товариства Мії.

Мія не ходить до школи, втім, її батьки скептично ставляться до сучасної системи освіти в принципі і не певні, чи варто туди надсилати і звичайних дітей. Мія не може бути самостійна і прийнята в багатьох ситуаціях – тому що соціум не пристосований до неї. Саме так, а не навпаки.

На захисті Мії від негативу стоїть безумовна, але свідома, без фанатизму і трагедії, любов її сім’ї, а також її власна природня краса, яскравість, незвичність. Ідея авторів фільму полягає в тому, щоби на прикладі історії з життя Мії показати, з одного боку, яким має бути життя дітей з розладами і ставлення до них, а з іншого – яка все ж таки велика прірва в нашому суспільстві існує між тим, як мало би бути, і як є. Казковий, незвичний образ Мії покликаний розбити стіну страху і відчудження, яка сформована в нашому суспільстві стосовно хворих, неповносправних, інакших. «Мія – це складно, з нею непросто побудувати комунікацію, вилаштувати спілкування, але коли вже це вдалося – радість від цього набагато більша, — розповідає мама дівчинки-героїні фільму, — ми більше цінуємо те, що нам складно дається. Люди люблять Мію.»

mia-poetr-draft2

«Це з якогось боку цинічно, але Мія – така, яку хочеться мати поруч з собою. Хочеться, щоби діти з нею гралися, хочеться, щоби вона посмішкою віталася з тобою зранку в під’їзді, жила в сусідньому домі, — каже авторка проекту, Катерина Бабкіна, — Таких дітей, як Мія, таких людей, як її сім’я хочеться бачити сусідами, однокласниками, тими, хто з тобою на пляжі, в музеї, в кафе, в транспорті. Для нас Мія – метафора і вдале втілення того, що діти та дорослі з синдромом аутизму та з іншими розладами – потрібні нам серед нас, вони цікаві, варті любові, нашого розуміння, що вони є поруч і це так, як має бути. Ми маємо захотіти їх бачити та рівноправно з ними бути, перестати їх боятися, без цього не спрацює ніяка примусова інклюзія».

На французькому ресурсі розпочалася компанія зі збору коштів, котрих не вистачає команді для повноцінної і найкращої реалізації проекту. Підтримати фільм «Ходи гратися з нами, Міє» можна тут:

http://www.touscoprod.com/en/project/produce?cleanname=viensjoueravecnousmia

Следите за нами в социальных сетях:

blackjournal.in.ua

12 Comments

 1. AllenSfj
  9/29/2017
  Reply

  Hey everyone! Recently I have been dealing with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well link and see how it goes. Problem is, I haven’t taken it for a while, and don’t wanna get back to it, we’ll see how it goes.

 2. 10/9/2017
  Reply

  Продам умные часы, которые работают на Android 5.1 с поддержкой Play Market. Т. е. в них, вы можете установить практически любое приложение, что вы устанавливаете на свой телефон.

  Что есть в данных часах:
  1 ГБ оперативки
  Дисплей: 1.39 дюйма 400*400 пикселей
  16 ГБ встроенной памяти
  Датчик измерения пульса
  Поддержка Sim-карты (работает у 2G/3G сетях)
  W-FI
  GPS
  виджет погоды
  шагомер и др.

  Часы могут работать как телефон (т. е вы можете на них делать всё то, что вы делаете со смартфона).

  Могу отправить по Украине «Новой Почтой»

  Связяться со мной миожно только здесь: https://torg.zone/messages/21-Umnye-chasy-Colmi-VS115-na-Android-5.1-GPS-3G.html

 3. 11/14/2017
  Reply

  Hey guys!!!
  designs and builds specialty lines of lead oxide production equipment, material handling systems, battery related process machinery, parts, and accessories for the battery, pigment, glass, and chemical industries. http://techbasys.com offers technical application and engineering services to help the customer acheive maximum benefit from their equipment and manufacturing processes.

 4. XRumerTest
  4/4/2018
  Reply

  Hello. And Bye.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *